Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Archiwum 2014

Czcionka:

   

23.12.2014

W dniu dzisiejszym odwiedził na św. Mikołaj. Było bardzo sympatycznie.

 17.12.2014

   W dniu dzisiejszym w naszym ośrodku odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, współorganizowane z pracownikami Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Naszymi gośćmi byli: Ksiądz Biskup Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Prezes Zamojskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz Przedstawiciele Oddziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatury w Zamościu i Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Wspólny opłatek, składane wzajemnie życzenia oraz krótki występ artystyczny naszych uczestników wprowadził nas w nastrój zbliżających się świąt. To spotkanie było też okazją do wspólnych rozmów i nadzieją na kolejny dobry rok. 

 


11.12.2014

    W dniu dzisiejszym odbyło się rozstrzygnięcie XII Edycji Konkursu dla Dorosłych Osób Niepełnosprawnych mieszkających w Zamościu. Konkurs dotyczył nadesłanych prac plastycznych uczestników: Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy. Zwycięzców nagrodzono dyplomami i drobnymi upominkami.

 

27.11.2014

   W dniu dzisiejszym korzystając z zaproszenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Modryniu, bawiliśmy się wspólnie na zabawie andrzejkowej. Byliśmy pod wielkim wrażeniem organizacji spotkania, gościnności uczestników i pracowników domu: niesamowicie serdeczne  przyjęcie wraz z przepysznym poczęstunkiem oraz rytmiczną muzyką. Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.


06.11.2014

     W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w V Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej, Partyzanckiej i Patriotycznej "Gdy piosenka szła do wojska" Zamość 2014. Konkurs ten odbył się w WTZ Centrum Pastoralnego przy Parafii św. Michała. Wykonaliśmy dwie piosenki: "Pierwsza Brygada" i "Rozkwitały pąki białych róż". Przegląd piosenek zaszczycili swoim udziałem: Ks. Biskup M. Rojek, Prezydent Miasta Zamość M. Zamoyski, Ks. Proboszcz Parafii Św. Michała W. Galant, Zastępca Dyrektora MCPR  M. Żołyńska oraz dyrektorzy WTZ z województwa lubelskiego.05.11.2014

 

    Dzisiaj odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Środowiskowy Dom Samopomocy "Krok dalej" w Białobrzegach. Było to kolejne spotkanie integracyjne z uczestnikami tego domu. Podczas wspólnych rozmów dowiedzieliśmy się więcej o funkcjonowaniu ośrodka, formie zajęć terapeutycznych, zainteresowaniach uczestników i spędzaniu wolnego czasu. Nasz pobyt uatrakcyjniło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Próbowaliśmy swoich sił w grze w boccię, co nie było łatwe z mistrzami w tej dyscyplinie. Po mile spędzonym dniu, dziękując za serdeczne przyjęcie wróciliśmy do Zamościa.16.10.2014

   W dniu dzisiejszym wyszliśmy  do ogrodu zoologicznego. Było to z jednej strony miłe spędzenie czasu, a z drugiej poznawanie różnych gatunków zwierząt. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy nowych lokatorów zoo żyrafy, a także inne egzotyczne osobniki. Była też okazja do podzielenia się indywidualnymi wrażeniami i do zrobienia kilku pamiątkowych zdjęć.


15.10.2014

     Dzień dzisiejszy był dla nas dobrym pretekstem do spotkania integracyjnego z uczestnikami zaprzyjaźnionego klubu "Bratek" z Zamościa, a okazją ku temu były obchody Światowego Dnia Ochrony Zdrowia Psychicznego. Gościli u nas również pracownicy Centrum Zdrowia Psychicznego z lekarzem psychiatrą Filipem Kościuszko oraz przedstawiciele Zamojskiego Stowarzyszenia Osób z Zaburzeniami Psychicznymi. Po wspólnym przedstawieniu się i kilku słowach o sobie przeszliśmy do zabaw i ciekawych konkursów uwieńczonych drobnymi nagrodami dla zwycięzców. W między czasie była dyskoteka. Zainteresowani mogli również oglądać wystawę prac plastycznych. Były wspólne rozmowy, a na zakończenie pieczone kiełbaski i smaczne ciasto z naszej pracowni kulinarnej. Dodatkowo dopisała aura i wszyscy zadowoleni rozstali się z podziękowaniem za mile spędzone chwile.


14.10.2014

    Dzisiaj wyszliśmy do parku, aby jak niektórzy mieszkańcy Zamościa obejrzeć uroczystość symbolicznego sadzenia "Dębu Wolności" przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z okazji 25-lecia odzyskania niepodległości. W uroczystości tej brali również udział: małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska oraz Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski. W miejscu tym stanęła również ławka z napisem upamiętniającym to wydarzenie. Dla nas była to też lekcja najnowszej historii Polski.


10.10.2014

      W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne z uczestnikami i pracownikami Środowiskowego Domu Samopomocy "Krok dalej" w Białobrzegach. Słoneczna i ciepła aura pozwoliła, by spotkanie to przebiegło na zewnątrz. Po obustronnym przedstawieniu się i przywitaniu były rozmowy, wspólne zabawy, a także drobne upominki. Niestety goście zaraz po poczęstunku musieli wracać do domu. Dziękując za wizytę, wyraziliśmy nadzieję na bliższą współpracę i umówiliśmy się na rewizytę. Jak czas pozwoli będzie to w przyszłym tygodniu. Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia.


10.09.2014

     W dniu dzisiejszym wybraliśmy się wspólnie na wycieczkę do Przemyśla. Na wstępie zwiedzaliśmy piękny Zamek Kazimierzowski, który należy do najbardziej znanycvh zabytków okolicy. Znajduje się na Wzgórzu Zamkowym, skąd widoczna jest panorama miasta. Następnie udaliśmy się do Muzeum Dzwonów i Fajek znajdującego się na Wieży Zegarowej w centrum Starego Miasta. Bardzo zaciekawiły nas artystyczne fajki i cygarnice wyrzeźbione w drewnie, a także ekspozycje ludwisarstwa. W przerwie zwiedzania był czas na pyszne ciasto i kawę w znanej kawiarni Fiore. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, gdzie mogliśmy obejżeć piękną wystaw ikon oraz okolicznościową wystawę Malarstwa Polskiego. Bogatsi w nowe wrażenia wróciliśmy do Zamościa w godzinach wieczornych.


06.08.2014

Dzisiaj w ramach terapii spędzania wolnego czasu wyszliśmy nad zalew. Niezbyt gorąca aura sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Brak zwolenników kąpieli wodno - słonecznych, a także zachmurzone niebo przypominały bardziej początek jesieni niż trwający okres wakacji. Nikomu to jednak nie przeszkadzało. Po kilku godzinach przebywania nad wodą spacerowaliśmy dookoła południowej części bastionu podziwiając odnowioną starówkę zamojską. Zrobiliśmy też kilka pamiątkowych zdjęć. Był to przyjemna część dnia.

 

22.07.2014

    Dzisiaj byliśmy na jednodniowej wycieczce w Krasnobrodzie. Zaraz po przyjeździe długo spacerowaliśmy dookoła zalewu, podziwiając przyrodę. Następnie udaliśmy się na umówioną wizytę  w bazie WOPR, gdzie wysłuchaliśmy krótkiego wykładu na temat pracy tego typu placówki. Instruktorzy zaprezentowali nam sprzęt ratownictwa wodnego, jakim posługują się na co dzień i odpowiadali na nasze pytania. W międzyczasie zjedliśmy smaczny obiad w pobliskim barku. Następnie mieliśmy okazję spróbować swoich sił na rowerach wodnych, a niektórzy skorzystali również z przejażdżki łodzią motorową. Kilka osób wykąpało się w zalewie. Po tych zmaganiach zostaliśmy podjęci przez ratowników WOPR pieczonymi kiełbaskami na ognisku. Podczas spotkania panowała bardzo przyjazna atmosfera, były rozmowy, żarty, dzielenie się własnymi przeżyciami. Po południu zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Zamościa z nadzieją na dalsze tego typu atrakcje. Poniżej zdjęcia z naszego wyjazdu.

 


 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny