Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Archiwum 2015

Czcionka:

16.12.2015

  W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie wigilijne naszej społeczności ŚDS i członków ich rodzin z udziałem księdza Czesława Koraszyńskiego Kapelana Szpitala im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Po powitaniu gości nasi uczestnicy wykonali krótki występ artystyczny, po którym ksiądz Czesław rozpoczął uroczystą wigilię z dzieleniem się opłatkiem, składaniem sobie wzajemnych życzeń, wspólnym kolędowaniem. Nie zabrakło również tradycyjnych wigilijnych dań na świątecznie udekorowanym stole.

 

 03.12.2015

   W dniu dzisiejszym gościli u nas przedstawiciele Zespołu Wokalnego Funkcjonariuszy Służby Więziennej Zakładu Karnego w Zamościu. Wokaliści przekazali nam swoją nagrodę w postaci odtwarzacza Blu-ray. Serdecznie dziękujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz wyrażamy nadzieję na dalszą współpracę.

 

03.12.2015

   W dniu dzisiejszym obejrzeliśmy wystawę pani Oli Kostrubiec w Galerii Fotografii Ratusz. Ekspozycja ta była okazją do spojrzenia na fotografię poprzez wyobraźnię i inspirację autorki.

 
01.12.2015

   W dniu dzisiejszym zakończyła się akcja charytatywna organizowana przez OPZiWR w Zamościu. Jak co roku nasza społeczność nie zawiodła i chętnie przyłączyła się do zbiórki słodyczy i zabawek. Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj razem z elfami przekaże dzieciom prezenty, życząc wszystkim Wesołych Świąt.

 


26.11.2015

   W dniu dzisiejszym odbyła się integracyjna zabawa andrzejkowa z udziałem trzech zaprzyjaźnionych ośrodków: ŚDS Modryń, ŚDS Zamość, a także POW Krasnobród, który jednocześnie był gospodarzem imprezy. Podczas spotkania były wróżby, konkursy oraz tańce. Dziękujemy za miłą atmosferę i dobrą zabawę.


 

20.11.2015

   W dniu dzisiejszym delegacja pracowników ŚDS Zamość brała udział w Obchodach Dnia Pracownika Socjalnego. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Wicewojewoda lubelski Marian Starownik wręczył 63 dyplomy uznania Wojewody Lubelskiego oraz uhonorował Złotymi i Srebrnymi Różami Pomocy Społecznej najbardziej zasłużonych pracowników z ośrodków pomocy społecznej województwa lubelskiego. Dzisiejsza uroczystość zbiegła się z rocznicą 25-ciu lat uchwalenia pierwszej ustawy o pomocy społecznej.

 


11.11.2015  

   W dniu dzisiejszym z okazji 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 Listopada odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miasta Zamość. Do grona zebranych w Zamojskim Ratuszu referat pt." Z Oleandrów do Niepodległości" wygłosił nasz uczestnik mgr Jerzy Adamczuk. Jego wystąpienie przyjęto z uznaniem i nagrodzono oklaskami. Gratulujemy!

 


10.11.2015

  W dniu dzisiejszym przy Parafii Św. Michała odbył się VI Przegląd Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Wojskowej "Gdy piosenka szła do wojska". Gospodarzem były Warsztaty Terapii Zajęciowej, a koncert prowadził kierownik pan W. Rak. W przeglądzie brały udział 23 zespoły muzyczno-wokalne z WTZ i ŚDS-ów, z woj. lubelskiego. Nasz ośrodek reprezentował zespół wokalny "Kamerton" w składzie: J. Złomaniec, A. Pietruś, A. Węcławik, A. Pyra, D. Wesołowski pod kierownictwem A. Sołowieja. W koncercie uczestniczyli zaproszeni goście: Wiceprezydent Miasta Zamość M. Dołgan, KS. Proboszcz Parafii Św. Michała dr W. Galant, dyrektorzy i kierownicy ośrodków oraz kombatanci. 

 


 

28.10.2015

   W dniu dzisiejszym odbyło się " Święto pieczonego ziemniaka". Podczas ogniska wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w zabawach i konkursach, śpiewali piosenki harcerskie. Główną atrakcją było pieczenie ziemniaków i grillowanie. Dzięki ładnej pogodzie impreza była udana.

 


30.09.2015

   Dzisiaj nasze Panie z okazji Dnia Chłopaka zorganizowały inscenizację artystyczno-muzyczną z życzeniami dla męskiej części społeczności ŚDS. Panowie otrzymali również praktyczne upominki z dodatkiem oryginalnego serduszka z piernika. Dzień zaczął się bardzo sympatycznie.


 

 

22.09.2015

Dzisiaj byliśmy na wycieczce w Rzeszowie. Zwiedziliśmy Muzeum Dobranocek - jedyne w Polsce muzeum, posiadające kolekcję pamiątek   z popularnych animacji dla dzieci, Podziemną Trasę Turystyczną "Rzeszowskie Piwnice" oraz Rynek Starówki z Ratuszem i studnią z XVII w. Kupiliśmy okazjonalne pamiątki, trochę zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do Zamościa.

 

 

17.09.2015

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu odbyło się rozstrzygnięcie XIII Edycji Konkursu Plastycznego dla Dorosłych Osób Niepełnosprawnych. W konkursie wzięli udział uczestnicy: WTZ przy Parafii Św. Michała w Zamościu, DPS w Zamościu,   ŚDS w Zamościu. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Po oficjalnej części spotkania była zabawa dyskotekowa, poczęstunek, wspólne rozmowy. Za udział w XIII Edycji Konkursu serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

 


08.09.2015

   Dzisiaj braliśmy udział w VIII Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych Krasnystaw 2015. Sportowe zmagania z wieloma ośrodkami w takich dyscyplinach, jak skok w dal, biegi, rzut piłką lekarską, przeciąganie liny wzbudziły w nas ducha rywalizacji. Zwycięzcy zawodów zostali nagrodzeni medalami i dyplomami, a wszyscy uczestnicy upominkami. Były również dodatkowe konkursy i liczne atrakcje.                                         Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę.

 


 

25.08.2015

   Dzisiaj byliśmy na spotkaniu integracyjnym w ŚDS Hrubieszów wraz II Hrubieszowskim Pułkiem Rozpoznawczym. W spotkaniu brał również udział ŚDS Modryń i ŚDS Dorohusk. Mieliśmy okazję zobaczyć sprzęt, jakim posługują się żołnierze na co dzień. Odbyły się różnego rodzaju gry, konkursy oraz dyskoteka. Za miłą zabawę   i zaproszenie serdecznie dziękujemy.

 


 

19.08.2015

   W dniu dzisiejszym braliśmy udział w Letnich Igrzyskach Sportowych zorganizowanych przez POW Krasnobród. Konkurowaliśmy w kilku dyscyplinach z gospodarzami imprezy, z ŚDS Modryń oraz WTZ Dominikanówka. Uwieńczeniem zawodów było wręczenie dyplomów oraz nagród, odbyła się też zabawa integracyjna przy muzyce. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.


 

 

06.08.2015

   W dniu dzisiejszym byliśmy w Krasnobrodzie z kolejną już wizytą w bazie WOPR. Ratownicy przedstawili nam zasady pierwszej pomocy, pływaliśmy po zalewie na rowerach wodnych i łodzi motorowej, rozmawialiśmy. Bardzo dziękujemy za przyjemnie spędzony dzień.

 


05.08.2015

   Dzisiaj byliśmy na PKP LHS. Podczas spotkania pracownicy tej instytucji zapoznali nas z historią PKP w Zamościu, z zasadami bezpieczeństwa podczas podróży, a także   z funkcjonowaniem Linii Szerokotorowej. Otrzymaliśmy upominki w postaci gadżetów poprawiających bezpieczeństwo podróżowania. Serdecznie dziękujemy.

 


 

 

07.07.2015

   W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w biesiadzie integracyjnej, współorganizowanej przez ŚDS Modryń i Strażnicę WOP na Kryłowskiej Wyspie nad Bugiem. Funkcjonariusze straży granicznej przybliżyli nam charakter swojej trudnej pracy, zaprezentowali nam także sprzęt, jakim posługują się na co dzień. W spotkaniu brali również udział pracownicy i uczestnicy POW Krasnobród. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony dzień.

 


18.06.2015

   W dniu dzisiejszym odbył się plener malarski połączony ze spotkaniem integracyjnym z uczestnikami i pracownikami innych ośrodków. Udział wzięli: Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Krasnobrodzie, WTZ Krok za krokiem w Zamościu, WTZ Przy Parafii Św. Michała w Zamościu, Dom Pomocy Społecznej w Zamościu, Przedszkole Miejskie nr 13 w Zamościu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Zamościu. Plener zorganizowaliśmy w Parku Miejskim. Po powrocie była wystawa wykonanych prac, były gry i zabawy oraz poczęstunek. Na zakończenie nasi goście otrzymali drobne upominki wykonane w naszej pracowni plastycznej. Wszystkim biorącym udział w tym spotkaniu dziękujemy!

 12.06.2015

    W dniu dzisiejszym braliśmy udział  w uroczystości, którą był I Diecezjalny Dzień Osób z Niepełnosprawnością w XVI Rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Zamościu. Wydarzenie to rozpoczęła msza święta w Katedrze Zamojskiej. Następnie udaliśmy się na Rynek Wielki, gdzie odbyły się występy artystyczne i wspólne śpiewanie pieśni religijnych. Wróciliśmy do ośrodka  naładowani pozytywną energią i opaleni dość mocno dzisiaj świecącym słońcem.

  

29.05.2015

   Dzisiaj odwiedziliśmy zamojski ogród zoologiczny. Każde tego typu wyjście to nowe wrażenia  i nauka, chociażby ze względu na wzbogacenie ogrodu w ostatnim czasie kolejnymi osobnikami, są to m.in. afrykańskie wiewiórki przylądkowe z Pragi, pelikany z Chorzowa, indyjski waran, pierwszy  nowo wykluty w blisko stuletniej historii zamojskiego ogrodu. Nie była to pierwsza, ale też i nie ostatnia wizyta w tym ciekawym miejscu. 

 

 

20.05.2015

   W dniu dzisiejszym byliśmy na wycieczce w Lublinie. Pierwszym miejscem zwiedzania był Ogród Botaniczny UMCS. Bogactwo roślinności w połączeniu z prawdziwie wiosenną aurą dodały nam pozytywnej energii. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Wsi Lubelskiej, miejsce w którym czas się zatrzymał. Tam poznawaliśmy dawne tradycje i historię regionu. W godzinach popołudniowych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Zamościa.
14.04.2015

Praca plastyczna naszej uczestniczki Anny Pietruś została wyróżniona w konkursie plastyczno-literackim "Wielokulturowy Lublin" Jan Paweł II - Mecenas Kultury organizowanym przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia" w Lublinie. 

Gratulujemy Aniu!01.04.2015

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: p. Magdalena Dołgan z-ca Prezydenta m. Zamość, p. Krzysztof Rusztyn Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego m. Zamość, p. Filip Kościuszko Kierownik CZP w Zamościu, przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej Delegatury LUW w Zamościu, pracownicy i uczestnicy ŚDS w Zamościu i ich rodziny. Po przywitaniu i złożeniu życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz podzieleniu się jajkiem wszyscy wzięli udział w uroczystym śniadaniu. Spotkanie odbyło się w miłej i rodzinnej atmosferze.


17.03.2015

W dniu dzisiejszym byliśmy w Centrum Kultury Filmowej Stylowy na filmie "Kopciuszek". Wyjście było dla nas znakomitą rozrywką i dawką pozytywnej energii na cały dzień.
 
06.03.2015

    W dniu dzisiejszym w naszym domu odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Męska część uczestników przygotowała dla Pań występ artystyczny: recytacja wierszy przy akompaniamencie muzyki instrumentalnej. Były serdeczne życzenia i piękne kwiaty. Na zakończenie pani dyrektor w imieniu żeńskiego grona ciepło podziękowała za miłą niespodziankę.


17.02.2015

      Dzisiaj odbył się Bal Karnawałowy w  Restauracji OSIR zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Zamościu z udziałem  zaproszonych gości: Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu, Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Krasnobrodzie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sochach, Dom Pomocy Społecznej w Zamościu, Dom Pomocy Społecznej w Krasnymstawie. Grono uczestników i opiekunów brało udział w zabawie, urozmaicanej przez różne konkursy m.in.  wybór króla i królowej balu czy najlepszego tańca. Nie zabrakło też smacznego jedzenia na elegancko przygotowanych stołach. Wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i uświetnili zabawę swoją obecnością, dobrym humorem, oryginalnymi strojami karnawałowymi serdecznie dziękujemy i wyrażamy nadzieję na wspólną zabawę w przyszłym roku. Do zobaczenia! Specjalne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów: Mars Sp. z o.o. Hurtownia Spożywcza w Zamościu, Ciurysek Aleksandra i Jan s.c. Piekarnia, "Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców "Robotnik" w  Zamościu, Restauracja OSIR w Zamościu. To w dużej mierze dzięki ich wsparciu mogliśmy zorganizować tak wspaniałą imprezę. Dziękujemy!


 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny