Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Archiwum 2016

Czcionka:

​Więcej na temat wcześniejszych wydarzeń pod adresem: http://www.zamosc.naszsds.pl/httpwwwzamoscnaszsdspl/archiwum

 

21.12.2016

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu odbyło się spotkanie wigilijne. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: P. Magdalena Dołgan Z-ca Prezydenta Miasta Zamość, P. Agnieszka Skubis-Rafalska Z-ca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej LUW w Lublinie, P. Krzysztof Rusztyn Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego UM Zamość, ks. Krystian Bordzań Dyrektor Katolickiego Radia Zamość, ks. Czesław Koraszyński Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych, P. Małgorzata Żołyńska Z-ca Dyrektora MCPR, P. Joanna Jurgielewicz Kierownik MCPR, P. Filip Kościuszko Kierownik CZP w Zamościu, P. Izabella Kwiatkowska Prezes Zarządu Zamojskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego w Zamościu oraz przedstawiciele Oddziału Polityki Społecznej LUW Delegatury w Zamościu. Po powitaniu gości uczestnicy zaprezentowali świąteczny montaż słowno-muzyczny. Ksiądz Czesław rozpoczął uroczystą wigilię opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i świątecznie spędzaliśmy ten czas przy akompaniamencie kolęd i rozmowach. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu życząc wesołych świąt.


12.12.2016

   W dniu dzisiejszym w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się już trzeci w tym roku maraton bocci, zorganizowany w ramach projektu "Maraton buli". Drużyna naszych uczestników wystąpiła  kolejny raz w takiej imprezie i zajęła II miejsce. Gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie.


 

06.12.2016

   Dzisiaj odwiedził nas św. Mikołaj, każdy z nas wraz z uśmiechem otrzymał słodki upominek. Przez chwilę powróciliśmy do okresu dzieciństwa.


05.12.2016

   W ramach akcji charytatywnej organizowanej przez OPZiWR w Zamościu tradycyjnie już przyłączyliśmy się do zbiórki zabawek i słodyczy dla dzieci. Życzymy wszystkim dzieciom dużo radości i Wesołych Świąt.


24.11.2016

   W dniu dzisiejszym bawiliśmy się na Balu Andrzejkowym zorganizowanym przez ŚDS Zamość. Naszymi gośćmi byli uczestnicy i pracownicy ŚDS Modryń. W programie spotkania była dyskoteka, zabawy, konkursy, wróżby andrzejkowe oraz poczęstunek. Zabawa była bardzo udana, dziękujemy gościom za wspólnie spędzony czas.


22.11.2016

   Dzień dzisiejszy spędziliśmy na wycieczce do lasu, gdzie zbieraliśmy grzyby i piekliśmy na ognisku kiełbaski, następnie zwiedzaliśmy atrakcje turystyczne  Górecka Kościelnego takie jak: Aleja Dębów, Kapliczka "Na wodzie", Kościół p. w. św. Stanisława Biskupa Męczennika, tama elektrowni wodnej. Była to bardzo udana wycieczka.


09.11.2016

   W dniu dzisiejszym w Centrum Pastoralnym przy Parafii św. Michała w Zamościu odbył się VII Przegląd Piosenki Żołnierskiej 2016 "Gdy piosenka szła do wojska". Nasz Dom reprezentował zespół "Kamerton" w sześcioosobowym składzie. Zespół zaśpiewał dwie piosenki: "Deszcz jesienny deszcz" oraz "Przybyli ułani pod okienko".


25.10.2016

W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy "święto pieczonego ziemniaka". Paliliśmy ognisko, piekliśmy ziemniaki, były gry i zabawy sportowe. 


10.10.2016

   W dniu dzisiejszym miło nam było uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, organizowanego przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia" w Lublinie. Wszyscy wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej w Kościele Garnizonowym, następnie udaliśmy się na Plac Teatralny. Tam mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym powitaniu wszystkich zebranych, braliśmy też udział w zabawie informacyjno-edukacyjnej, oglądaliśmy występy artystyczne oraz wystawy rękodzieła różnych ośrodków. Na zakończenie spotkania odbył się koncert Jana Kondraka z Lubelskiej Federacji Bardów.


29.09.2016

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Panie przygotowały część artystyczną, po której Pani Dyrektor złożyła wszystkim Panom życzenia. Panowie otrzymali też upominki.


27.09.2016

   W dniu dzisiejszym odbyła się wycieczka do Baranowa Sandomierskiego. Razem z przewodnikiem mieliśmy okazję zwiedzać zabytkowe pomieszczenia zamku i zbrojowni oraz udać się na spacer po parku. Mieliśmy również okazję poznać historię zamku i okolic, oglądać zabytkowe meble, kopie obrazów, broń i ówczesne stroje. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana, miło spędziliśmy czas.


22.09.2016

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu odbyła się wystawa prac konkursowych dorosłych osób niepełnosprawnych, połączona z poczęstunkiem, wręczeniem nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu. W wernisażu uczestniczyły zaprzyjaźnione placówki z WTZ z Parafii św. Michała w Zamościu, Domu Pomocy Społecznej w Zamościu, Środowiskowego Domu Samopomocy "Krok dalej" w Białobrzegach. Dziękujemy wszystkim za tak liczne uczestnictwo w konkursie plastycznym.


 

20.09.2016

   W dniu dzisiejszym nasi uczestnicy wzięli udział w zawodach Boccia. Organizatorem zawodów był Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych "Krok za krokiem" w Zamościu, realizujący projekt "Maraton buli" dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz gratulujemy naszym sportowcom.

 

07.09.2016

   W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w uroczystej Gali etapu wojewódzkiego XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych "Gdy w sercu kwitnie muzyka", w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. W programie było zwiedzanie prac uczestników konkursu, wręczenie nagród laureatom oraz część artystyczna. 

 
 

   W tym dniu zorganizowaliśmy również wycieczkę krajoznawczą do Lublina. Zwiedzaliśmy Katedrę Lubelską, Zabytki Starego Miasta, odwiedziliśmy Festiwal Smaków - potraw regionalnych z całego świata. Na zdjęciach upamiętniliśmy spotkanie z aktorem filmowym Sebastianem Konradem. Był to bardzo udany dzień, pełen wrażeń i niespodzianek.

 

26.08.2016

  W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w "Dniu Otwartym" w ŚDS "Krok dalej" w Białobrzegach przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu. Podczas spotkania odbyły się: koncert DJ PEPO, prezentacja prac uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy z terenu powiatu zamojskiego oraz kół gospodyń wiejskich z Gminy Zamość. Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę.


25.08.2016

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu gościliśmy Panią Kierownik LUW w Lublinie Oddziału ds. pomocy instytucjonalnej Małgorzatę Frant-Błażucką oraz Starszego Inspektora Wojewódzkiego ds. Polityki Społecznej  LUW w Lublinie Delegatury w Zamościu Panią Iwonę Komadowską. Pani Dyrektor Anna Skakuj zapoznała Panie z pracą w poszczególnych pracowniach terapeutycznych oraz realizacją przeprowadzonych inwestycji, zostały również przedstawione dalsze plany inwestycyjne na kolejne lata. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.


10.08.2016

   Dzisiejszy dzień spędziliśmy nad zalewem w Nieliszu, gościliśmy w bazie WOPR. Ratownicy zorganizowali nam wycieczkę na tamę, zwiedzanie miejscowego kościoła z pomocą pracownika Urzędu Gminy w Nieliszu, pływanie po akwenie łodzią motorową i rowerami wodnymi. Wspólnie grillowaliśmy i rozmawialiśmy w sympatycznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy Prezesom i Członkom Zarządu Rejonowego WOPR w Zamościu za przychylność i gościnność.


14.07.2016

   W dniu 08 lipca 2016 roku uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Spotkaniu Kultur zorganizowanym przez ŚDS "Krok dalej" w Białobrzegach w ramach warsztatów z udziałem polsko-ukraińskiej młodzieży z niepełnosprawnością przy wsparciu wolontariuszy z Węgier, Hiszpanii i Włoch. Podczas spotkania były występy, gry i zabawy oraz pyszny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Pani Kierownik Magdalenie Poliwczak oraz całemu Zespołowi za zaproszenie i miło spędzony czas.

 

 

04.07.2016

   Nasz Dom wziął udział w akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak wyjątkową inicjatywę.
01.07.2016

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu gościliśmy Zastępcę Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Panią dr Agnieszkę Skubis-Rafalską oraz Starszego Inspektora Wojewódzkiego ds. Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Delegatury w Zamościu Panią Iwonę Komadowską. Panie zapoznały się z pracą w poszczególnych pracowniach terapeutycznych oraz z realizacją przeprowadzonych inwestycji remontowych. Serdecznie dziękujemy za spotkanie, wyrażając nadzieję na dalszą współpracę.
28.06.2016

   W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy zamojskie zoo. Była to już kolejna wizyta i jak zawsze bardzo interesująca, a także okazja do obejrzenia ogrodu w nowej odsłonie, po renowacji. W otoczeniu przyrody bardzo miło spędziliśmy przedpołudnie.

 21.06.2016

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu odbył się plener malarski. Gościliśmy ŚDS " Krok dalej" w Białobrzegach oraz DPS w Zamościu. Plener rozpoczął się w Parku Miejskim, gdzie każdy starał się aby jego praca była najpiękniejsza. Po powrocie był poczęstunek, gry i zabawy. Na zakończenie nasi goście otrzymali upominki, wykonane w naszej pracowni plastycznej. Wszystkim biorącym udział w tym spotkaniu bardzo dziękujemy!12.06.2016

   W dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość II Diecezjalnego Dnia Osób z Niepełnosprawnością w XVII Rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Zamościu. Po uroczystej mszy świętej w Katedrze Zamojskiej i części artystycznej na Rynku Wielkim gościliśmy w naszym domu ks. bp M. Rojka, ks. Cz. Koraszyńskiego Diecezjalnego Duszpasterza Osób Niepełnosprawnych, ks. dr S. Zwolaka Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej oraz uczestników obchodów na zorganizowanym przez nas poczęstunku. Słoneczna aura umożliwiła spotkanie i grillowanie na powietrzu. Dziękujemy z wspólne świętowanie.

01.06.2016

   W dniu dzisiejszym braliśmy udział w warsztatach, zorganizowanych we współpracy z Medycznym Studium Zawodowym im. S. Leszczyńskiej w Zamościu. Zapoznaliśmy się z zasadami reanimacji i resuscytacji, następnie odbył się pokaz z instruktażem. Każdy z nas miał okazję  praktycznie zastosować techniki udzielania pomocy w nagłych wypadkach. Dziękujemy za przekazanie nam tak ważnej wiedzy.
25.05.2016

   W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w uroczystości Dnia Matki w Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie, która to uroczystość zbiegła się z II diecezjalną pielgrzymką matek dzieci z niepełnosprawnością. Program obchodów rozpoczęła uroczysta msza święta, następnie odbył się koncert dla mam, a na zakończenie wspólne biesiadowanie. Wzmocnieni duchowo spacerowaliśmy jeszcze nad zalewem i w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Zamościa.


 

20.05.2016

   W dniu dzisiejszym reprezentacja naszej społeczności ŚDS brała udział w Integracyjnym Festiwalu Sportowym, organizowanym przez Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Festiwal ten odbywał się w Ośrodku Sportu i Rekreacji, w Zamościu. Konkurencją, w jakiej rozgrywały się zawody była Boccia. Dla nas jest to nowa dyscyplina i mimo, że ćwiczyliśmy krótko, nasze drużyny zajęły drugie i trzecie miejsce. Była to dobra zabawa i pozytywne emocje. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się z naszych sukcesów.


 

17.05.2016

   W dniu dzisiejszym wybraliśmy się wspólnie na wycieczkę do Krasiczyna. Zwiedzaliśmy tamtejszy zamek, jeden z najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. W drodze powrotnej był czas na krótką wizytę w Przemyślu oraz na ciasto i kawę w sympatycznej kawiarni. Bogatsi w nowe wrażenia wróciliśmy do Zamościa w godzinach wieczornych.


 

27.04.2016

   W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy warsztaty integracyjne z udziałem WTZ przy Parafii św. Michała w Zamościu oraz DPS w Zamościu. Były to warsztaty plastyczne i kulinarne pod hasłem: Zróbmy razem coś... oraz zawody sportowe indywidualne i drużynowe z piłką, rozgrywki w tenisa stołowego i inne. Przesłaniem tego spotkania były: wspólna praca, zabawa, wymiana doświadczeń, dzielenie się własnymi zainteresowaniami. Dzień ten spędziliśmy pożytecznie i w miłej atmosferze. Dziękujemy za wspólną pracę i zabawę.13.04.2016

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu odbyły się wybory do Samorządu Uczestników na rok 2016/2017. Swojego wyboru dokonaliśmy na kartach do głosowania przygotowanych wcześniej podczas zajęć w pracowni komputerowej. Poprzez postawienie znaku iks przy wybranym nazwisku, jako wyborcy zagłosowaliśmy na nowy samorząd, na opiekuna samorządu, a także wskazaliśmy preferowane przez siebie pracownie.


21.03.2016

Kiermasz świąteczny - prace wykonane w pracowni plastycznej.


 

17.03.2016

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne.        W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: p. Magdalena Dołgan z-ca Prezydenta m. Zamość, p. Krzysztof Rusztyn Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego m. Zamość, przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej Delegatury LUW w Zamościu i MCPR w Zamościu, ks. Krystian Bordzań Dyrektor Katolickiego Radia Zamość, pracownicy i uczestnicy ŚDS w Zamościu, i ich rodziny. Po przywitaniu i złożeniu życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz podzieleniu się jajkiem wszyscy wzięli udział  w uroczystym śniadaniu.


 

09.03.2016

    W tym roku uroczystość z okazji Dnia Kobiet odbyła się w naszym Domu z jednodniowym opóźnieniem, co nie umniejszyło serdeczności życzeniom dla naszych Pań. Nie tylko kwiaty na tę okoliczność, lecz i odrobina poezji, także tej humorystycznej w wierszach o kobietach, w wykonaniu męskiej części społeczności uświetniły sympatyczne spotkanie. 


 

 

 

 

 

 


 

16.02.2016

   W dniu dzisiejszym byliśmy w Centrum Kultury Filmowej Stylowy. To już kolejne wyjście na seans filmowy, tym razem polska komedia romantyczna "Planeta singli". Czas zagospodarowany w ten sposób to duża dawka rozrywki i miło spędzone przedpołudnie.

 


 

09.02.2016

   W dniu dzisiejszym odbył się Bal Karnawałowy w  Restauracji OSIR zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Zamościu z udziałem zaproszonych gości: Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu, Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu, Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Krasnobrodzie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sochach, Dom Pomocy Społecznej w Zamościu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Zamościu, Dom Pomocy Społecznej w Krasnymstawie. Zabawę urozmaiciły różne konkursy m.in.  wybór króla i królowej balu, czy wybór najciekawszego stroju. Nie zabrakło też smacznego jedzenia na elegancko przygotowanych stołach. Wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i uświetnili zabawę swoją obecnością, dobrym humorem, oryginalnymi strojami karnawałowymi serdecznie dziękujemy i do zobaczenia, mamy nadzieję w przyszłym roku! 

 


04.02.2016

   W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w Balu Karnawałowym w WTZ Centrum Pastoralnego przy Parafii Św. Michała w Zamościu. Uczestnicy Domu Pomocy Społecznej przedstawili widowiskowe jasełka. Bawiliśmy się wspólnie na dyskotece z przerwą na poczęstunek smacznymi pączkami​ jak przystało na Tłusty Czwartek. Dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę.

 19.01.2016

   W dniu dzisiejszym w stadninie koni "Rozalia" w Wólce Wieprzeckiej odbył się kulig integracyjny z udziałem gości  z zaprzyjaźnionego Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Krasnobrodzie. Wycieczka saniami po lesie, zabawy przy ognisku, gorące jedzenie, jak również sprzyjająca zimowa aura pozwoliły nam w doskonałych nastrojach spędzić ten dzień. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

 

'

 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny