Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Archiwum 2017

Czcionka:
 

19.12.2017

   W dniu dzisiejszym, w społeczności naszego Domu świętowaliśmy Wigilię wspólnie z naszymi gośćmi: przedstawicielami Władz Miasta Zamość, Kościoła, Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego, Oddziału Polityki Społecznej, Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu. Po powitaniu Gości przez Panią Dyrektor ŚDS, wysłuchaliśmy inscenizacji słowno-muzycznej w wykonaniu naszych uczestników. Ksiądz Czesław rozpoczął uroczystą Wigilię modlitwą, opłatkiem i wzajemnymi życzeniami. Usiedliśmy przy wspólnym stole w świątecznej atmosferze, by spędzić mile ten czas. Wszystkim dziękujemy za obecność i życzymy zdrowych i pogodnych świąt.


06.12.2017

   Dzisiaj przyszedł do nas św. Mikołaj, wprawdzie nie ten z bajkowego świata, ale atmosfera i słodkie upomonki od niego poprawiły nasze nastroje. Dziękujemy i zapraszamy za rok.


05.12.2017

   W dniu dzisiejszym w ramach aktywizacji zawodowej odwiedziliśmy Firmę Nawigator International Sp. z o.o. w Lublinie z siedzibą w Zamościu. Pani Elżbieta Dudek zapoznała nas z zasadami rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Aktywizacja nową szansą dla niepełnosprawnych", realizowanym na terenie województwa lubelskiego. Była to bardzo owocna wizyta, zadawaliśmy wiele pytań. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.


29.11.2017

   W dniu dzisiejszym byliśmy na integracyjnej zabawie ostatkowej w Środowisowym Domu Samopomocy w Modryniu. Bawiliśmy się wspólnie przy ulubionej muzyce. Uczestniczyliśmy także w konkursach i wróżbach andrzejkowych. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, gościnne przyjęcie i mile spędzone chwile.09.11.2017

   W dniu dzisiejszym nasz zespół muzyczny "Kamerton" wystąpił w VIII Przeglądzie Piosenki Partyzanckiej, Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowanym w Centrum Pastoralnym przy parafii św. Michała w Zamościu. W nawiązaniu do zbliżającej się 99 rocznicy odzyskania niepodległości motywem przewodnim festiwalu byli ułani. Zespół zaśpiewał piosenki: "Polskie kwiaty" i "Czerwone maki na Monte Cassino". Wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


25.10.2017

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu gościliśmy Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Strażacy zaprezentowali nam samochód wraz z pełnym wyposażeniem, jakim posługują się w swojej pracy. Mówili o niebezpieczeństwach występujących w akcjach ratowniczych, o podstawowych zasadach przeciwpożarowych oraz jak zachować się w sytuacjach zagrożeń. Bardzo dziękujemy za wizytę i przekazaną wiedzę.


18.10.2017

   Dzisiejszy dzień  spędziliśmy w lesie , w Hutkach koło Krasnobrodu. Udany piknik połączony z grzybobraniem na tle jesiennych barw przyrody przy pięknej pogodzie był prawdziwym relaksem i wypoczynkiem. Do Zamościa wróciliśmy uśmiechnięci i z pełnymi koszami grzybów. 05.10.2017

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu odbył się Jubileusz 20-lecia Zamojskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego, zoorganizowany przy współudziale Środowiskowego Domu Samopomocy w Zamościu. Po Mszy św. w Katedrze Zamojskiej zaproszeni goście: przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Prezydenci Miasta Zamość, Dyrektorzy, Kierownicy i Pracownicy ośrodków i instytucji pomocy społecznej uczestniczyli w otwarciu spotkania przez Prezesa ZSOZP w Zamościu i Dyrektora ŚDS w Zamościu. Prezesi Stowarzyszenia wygłosili wykłady  o rozwoju psychiatrii i historii Stowarzyszenia. Nasi uczestnicy, członkowie Zespołu Camerton przedstawili inscenizację poetycko-muzyczną. Po przemowach, życzeniach, wręczeniu okazjonalnych pamiątek spotkanie uczczono Jubileuszowym Tortem. Wszystkim dziękujemy za obecność i wspólne świętowanie.


03.10.2017

   W dniu dzisiejszym gościli w naszym Domu przedstawiciele Straży Miejskiej w Zamościu. Przedstawili prezentację na temat wybranych zagadnień bezpieczeństwa ruchu drogowego, dotyczącego poruszania się rowerem. Odpowiadali na nasze pytania, a także wręczyli nam upominki w postaci gadżetów, związane z turystyką rowerową. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.
29.09.2017

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Damska część społeczności wykazała się oryginalną pomysłowościa i przygotowała inscenizację w formie rozprawy sądowej w sposób humorystyczny i przemyślany. Występ bardzo się podobał, a Panowie otrzymali upominki z dodatkiem słodkości. Wielkie podziękowania dla Pań za pamięć i zaangażowanie.


28.09.2017

   Dzisiejszy dzień w naszym Domu nazwalismy umownie "Dniem Pieroga". Nasza społeczność solidarnie przygotowała wszystkie potrzebne składniki i wspólnie lepiliśmy pierogi. Połączenie pracy i zabawy przyniosło efekt w postaci smacznego domowego obiadu i satysfakcji z własnych umiejętności.

 

26.09.2017

   W dniu dzisiejszym w Świdniku odbyła się uroczysta Gala etapu wojewódzkiego XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - "Moja Ojczyzna". Wręczono nagrody laureatom, trójka naszych uczestników otrzymała dyplomy. Odbyła się również część artystyczna.

Dzisiaj byliśmy również na krótkiej wycieczce w lublinie, spacerowaliśmy po Placu Litewskim, Krakowskim Przedmieściu, obejrzeliśmy Stare Miasto.


22.09.2017

   W dniu dzisiejszym odbyła się w naszym Domu wystawa prac pokonkursowych XV Edycji Konkursu Dorosłych Osób Niepełnosprawnych z udziałem WTZ przy Parafii Św. Michała w Zamościu, Domu Pomocy Społecznej w Zamościu oraz naszym.  Autorzy prac otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Była również okazja do rozmów integracyjnych oraz wymiany doświadczeń. Dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i zapraszamy na kolejne edycje.

 

20.09.2017

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu odbyło się posiedzenie Komisji Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta Zamość. Podczas spotkania została omówiona bieżąca informacja dotycząca działalności ŚDS w Zamościu. Na zakończenie Goście zostali oprowadzeni po Domu oraz zapoznali się z pracą Zespołu Wspierająco-Aktywizującego. 


19.09.2017

   W dniu dzisiejszym byliśmy na wycieczce w Kazimierzu Dolnym. Zwiedziliśmy nalężący do Muzeum Nadwiślańskiego Zamek w Janowcu, Dwór z Moniak oraz Spichlerz z Podlodowa. Obowiązkowo rejs statkiem po Wiśle oraz przejażdżka imitacją turystycznej ciuchci na wzgórze zamkowe. Na zakończenie spacer po Rynku Kazimierza, pamiątkowe zdjęcia i powrót do Zamościa. Była to bardzo udana, atrakcyjna  wycieczka.


25.08.2017

   Dzisiejszy dzień spędziliśmy nad zamojskim zalewem. Mieliśmy spotkanie i pogadenkę z ratownikami WOPR, spacerowaliśmy, a także graliśmy w piłkę siatkową. 


24.08.2017

   W dniu dzisiejszym wzieliśmy udział w X Wojewódzkiej Spartakiadzie Lekkoatletycznej Osób Niepełnosprawnych w Krasnymstawie. Rywalizowaliśmy z zespołami z innych ośrodków województwa lubelskiego w takich dyscyplinach jak: bieg na 60 m, sztafeta 4x100 m, rzut piłką lekarską, skok w dal, przeciąganie liny. Na zakończenie zawodów otrzymaliśmy dyplom i koszulki. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę.

16.08.2017

   W dniu dzisiejszym laureaci konkursu aktywności wyszli do Kręgielni Balaboom Bowling na grę w kręgle. Była to dla nas nowa i bardzo ciekawa forma rozrywki.


28.06.2017

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu odbyło się spotkanie piknikowe połączone z plenerem malarskim w Parku Miejskim. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi z WTZ przy Parafii św. Michała i DPS w Zamościu wykonywaliśmy prace malarskie. Po powrocie do ośrodka wspólnie bawiliśmy się na dyskotece, rozmawialiśmy, graliśmy w boccię, zaprosilismy też naszych gości na poczęstunek na świeżym powietrzu. Najlepsze prace plenerowe zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami. Dziękujemy za miłe spotkanie i do zobaczenia.


 

21.06.2017

   W dniu dzisiejszym w ramach aktywizacji zawodowej pod opieką p. Kasi pracownika socjalnego wyszliśmy do PUP w Zamościu. Pani Małgorzta Magdziak doradca do spraw zatrudnienia osób z niepełnosprawnością zapoznała nas z możliwością podjęcia pracy oraz odbycia staży zawodowych. Była to bardzo owocna wizyta, zadawaliśmy wiele pytań. Ze względu na ograniczony czas p. Małgosi zostaliśmy zaproszeni na kolejne spotkania. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.


14.06.2017

   W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w Pikniku Integracyjnym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Biłgoraju "POZNAJMY SIĘ" z okazji otwarcia tego ośrodka. Po części oficjalnej z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli: Wydziału Polityki Społecznej UW, kościoła, parlamentarzystów odbył się występ artystyczny uczestników ŚDS. Nie zabrakło gorącego poczęstunku, a na deser lodów, po czym uczestnicy zaprzyjaźnionych ośrodków wspólnie bawili się w rytmach muzyki disco. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę.


12.06.2017

   Dzisiaj uczestniczyliśmy w obchodach III Diecezjalnego Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Wydarzenie to zainicjowała uroczysta msza święta w Katedrze Zamojskiej, po której ks. Cz. Koraszyński Diecezjalny Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych poprowadził koncert i wspólne śpiewanie dla Ojca Świętego na Rynku Wielkim. Po części artystycznej gościli w naszym ośrodku ks. bp M. Rojek, ks. Cz. Koraszyński, ks. K. Zalewski z Parafii Katedralnej Zmartwychwstania Pańskiego, ks. Ł. Kolasa z Parafii Św. Brata Alberata, ks. K. Jędruszczak z Parafii Św. Jerzego w Biłgoraju, dyrektor ŚDS w Tarnogrodzie Elżbieta Kyc. Dziękujemy za wspólne świętowanie.


01.06.2017

   W dniu dzisiejszym braliśmy udział w zawodach Boccia, w ramach Integracyjnego Festiwalu Sportowego organizowanego przez Zamojskie Towarzystwo Kultury Fizycznej. Turniej odbywał się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu. Bez względu na wynik, dla nas najważniejsza jest rywalizacja i dobra zabawa. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.


31.05.2107

   W dniu dzisiejszym  odbyło się ogłoszenie rozstrzygnięcia konkursu literacko-fotograficzno-malarskiego "Moje podróże małe i duże". Konkurs zorganizowała Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego. Nasi uczestnicy zdobyli odpowiednio trzecie miejsce i wyróżnienie w kategorii rysunek. Gratulujemy osiągnięć.26.05.2017

   Udział w uroczystości III Diecezjalnej Pielgrzymki Matek Dzieci z Niepełnosprawnością w Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie. W programie msza św. z okazji Dnia Matki, koncert dla mam, poczęstunek dla uczestników pielgrzymki.

23.05.2017

   W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w wycieczce do Krosna. Zwiedziliśmy Stare Miasto, Muzeum Podkarpackie oraz Muzeum Rzemiosła. Wyjazd ten był okazją do poznania zabytków kultury i historii Krosna oraz poszerzenia wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego regionu. 


 

16.05.2017

   W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję obejrzeć na Rynku Wielkim w Zamościu uroczystości 26 rocznicy powołania Straży Granicznej w Polsce. Na obchody przyjechał Prezydent RP Andrzej Duda oraz Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak.

 

 

 


16.05.2017

   W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w wyborach samorządu  uczestników. Głosowaliśmy na nowy samorząd oraz opiekuna samorządu na rok 2017/2018. Wybory odbyły się poprzez tajne głosowanie na dwóch listach z nazwiskami kandydatów. 

05.05.2017

    W dniu dzisiejszym nasi uczestnicy wzięli udział w zawodach Boccia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu. Dziękujemy organizatorom za możliwość kolejnego już uczestnictwa w tego typu rywalizacji.


11.04.2017

   Na tegorocznym spotkaniu wielkanocnym społeczność naszego Domu gościła P. Magdalenę Dołgan Z-cę Prezydenta Miasta Zamość, Ks. Czesława Koraszyńskiego Duszpasterza Osób Niepełnosprawnych, P. Filipa Kościuszko Kierownika CZP w Zamościu, przedstawicieli Wydziału Polityki Społecznej Delegatury LUW w Zamościu i MCPR w Zamościu oraz rodziny uczestników. Po przywitaniu gości, recytacji poezji przez uczestników i wzajemnym złożeniu życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych ksiądz Czesław rozpoczął uroczyste śniadanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za spotkanie i życzymy, by nadchodzące święta były spokojne i radosne.
 


 

04.04.2017

Dzisiaj odwiedziliśmy  Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu. Tym razem obejrzeliśmy współczesną komedię romantyczną "Wszystko albo nic". Rozrywka w kinie i spacer w słonecznej, wiosennej aurze to pozytywna energia na cały dzień.


 

24.03.2017

   W dniu dzisiejszym  w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zamościu odbyły się warsztaty integracyjne z zakresu treningów umiejętności społecznych i funkcjonowania w codziennym życiu pod hasłem "Zróbmy razem coś..". W warsztatach uczestniczyliśmy wspólnie z WTZ przy Parafii Św. Michała w Zamościu i Domem Pomocy Społecznej w Zamościu. Podczas zajęć kulinarnych zdobywaliśmy umiejętność przygotowywania gofrów, na zajęciach plastycznych uczyliśmy się wykonywać ozdoby wielkanocne, a podczas zajęć sportowych rozwijaliśmy swoje umiejętności gry w boccię, celność rzutów piłką do kosza oraz celność trafień rzutkami do tarczy. Warsztaty takie pozwalają nam nie tylko zdobywać nowe umiejętności, lecz także dobrze się bawić. Naszym gościom dziękujemy za obecność i wspólne zajęcia. 


21.03.2017

   W dniu dzisiejszym w ramach aktywizacji zawodowej odwiedziliśmy Edu Targi, odbywające się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Była to okazja do zasięgnięcia opinii psychologa, pedagoga, trenera czy doradcy zawodowego. W programie były również pokazy muzyczne, taneczne i gimnastyczne. Mogliśmy podziwiać pokaz Dynasty Workout - uczestników Mam Talent.


08.03.2017

   W dniu dzisiejszym z okazji  Dnia Kobiet na spotkaniu naszej społeczności, uczciliśmy święto Pań poprzez inscenizację poetycko-satyryczną. Panie otrzymały róże i serdeczne życzenia, a Panowie  satysfakcję z uśmiechów Pań i pozytywne emocje na dalszą część dnia.


23.02.2017

   W dniu dzisiejszym w ŚDS w Zamościu nasza społeczność bawiła się wspólnie z zaproszonymi gośćmi z ŚDS w Modryniu na dyskotece karnawałowej. Oprócz tańca były różne zabawy konkursowe, także z wyborem najlepszej tancerki i najlepszego tancerza. Całość dodatkowo upiększały ciekawe i kolorowe stroje karnawałowe. Jak przystało na tradycję "tłustego czwartku" nie zabrakło też apetycznych pączków. Dziękujemy naszym gościom za dobrą zabawę i miło spędzony czas.
 
14.02.2017

   W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w Zabawie Walentynkowej, organizowanej przez WTZ przy Parafii Św. Michała w Zamościu. Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę!


17.01.2017

   W dniu dzisiejszym byliśmy wspólnie z ŚDS Modryń na kuligu integracyjnym w Wólce Wieprzeckiej. Bardzo miło spędziliśmy ten dzień w pięknej scenerii prawdziwej zimy. Dziękujemy!


10.01.2017

W dniu dzisiejszym byliśmy na seansie filmowym "Po prostu przyjaźń" w Centrum Kultury Filmowej Stylowy. Polska współczesna komedia - dobra rozrywka na zimowe dni.

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny