Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Archiwum 2018

Czcionka:

21.12.2018

   Dziaj braliśmy udział w szkoleniu, w formie warsztatów prowadzonych przez Panią Psycholog Katarzynę Kazańską. Temat szkolenia "Emisja głosu". Były to nowe dla nas i ciekawe zajęcia. Bardzo dziękujemy za spotkanie i przekazaną wiedzę.


19.12.2018

   W dniu dzisiejszym, w naszym Domu odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Naszymi gośćmi byli przedstawiciele Władz Miasta Zamość, Kościoła, Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego, Oddziału Polityki Społecznej, Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu. Przy wspólnym stole wysłuchaliśmy wierszy i kolęd w wykonaniu naszych uczestników, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie wzajemne życzenia. Spotkanie odbyło się w miłej świątecznej atmosferze. Serdecznie wszystkim dziękujemy za obecność i składamy najlepsze życzenia Bożonarodzeniowe.

 

12.12.2018

   W dniu dzisiejszym, w naszym ośrodku odbyło się szkolenie przeprowadzone przez pracowników MCPR w Zamościu. Pani Janina Stefaniak i Pani Anna Pastuszak przekazały informacje dotyczące m.in. zasad przyznawania rent, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji leczniczej, uprawnień pracowniczych, a także na jaką pomoc z PEFRON mogą liczyć osoby z niepełnosprawnością. Bardzo dziękujemy za ważne dla nas informacje.


06.12.2018

   Dzisiaj mikołajki, mieliśmy szczęście, odwiedziło nas dwóch św. Mikołajów. Otrzymaliśmy prezenty, słodkości i uśmiechy. Serdecznie dziękujemy, czekamy do następnego roku.


 

22.11.2018

   Dzisiaj byliśmy na Balu Andrzejkowym w Mirczu zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu. Wspólnie bawiliśmy się w miłej atmosferze i ciekawej scenerii. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą zabawę.


20.11.2018

   Już tradycyjnie przyłączamy się do akcji charytatywnej zamojskiego OPZiWR. Zbieramy zabawki, ubrania, słodycze dla dzieci na prezenty mikołajkowe. Życzymy wszystkim dzieciom dużo miłości i radości.


16.11.2018

Wyjście na zawody Boccia w zamojskim OSiR, tym razem jako obserwatorzy.08.11.2018

    W dniu dzisiejszym nasz zespół muzyczny Camerton uczestniczył w IX Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej, Partyzanckiej i Patriotycznej "Gdy piosenka szła do wojska". Przegląd odbył się w Centrum Pastoralnym przy Parafii św. Michała Archanioła w Zamościu. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.


08.11.2018

   W naszym ośrodku odbyła się aktywizacja zawodowa dla uczestników ŚDS, tematyka zajęć: W stronę rynku pracy.  Zajęcia aktywizacyjne przeprowadziły: Kierownik zamojskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Pani Agnieszka Piętak-Faryna oraz Pani Ewa Olejniczak doradca zawodowy w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Serdecznie dziękujemy!


05.11.2018

Wyjście na uroczystość odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu.


24.10.2018

Rozgrywki Boccia w Szkole Podstawowej nr 10 w Zamościu.


17.10.2018

   Dzisiaj odwiedziliśmy rezerwat przyrody "Hubale" w Mokrem koło Zamościa, gdzie żeruje kolonia susłów oraz znajdują się kurhany średniowiecznych grobów słowiańskich.


16.10.2018

Seans filmowy w CKF Stylowy - polska komedia "Serce nie sługa".


12.10.2018

   Dzisiaj pojechaliśmy do lasu w Hutkach koło Krasnobrodu, zbieraliśmy grzyby, piknikowaliśmy przy ognisku, napawając się złocisto-jesienną i bardzo ciepłą aurą. 


04.10.2018

   Udział naszych uczestników w uroczystej Gali Laureatów etapu wojewódzkiego XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych" w Świdniku oraz wycieczka do Lublina.


03.10.2018

   Dołączamy się do akcji #ILOVEGREEN i wspieramy osoby z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Pracownicy i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Zamościu.


28.09.2018

Dzień Chłopaka w naszym Domu. Chłopaki dziękują wszystkim dziewczynom za pamięć, życzena i prezenciki.


26.09.2018

   Dzisiaj byliśmy na wycieczce w Łańcucie. Zwiedziliśmy Zamek, Wozownię ze Stajnią, wystawę Sztuki Cerkiewnej, Storczykarnię oraz Muzeum Historii Miasta i Regionu. Bardzo udany wyjazd zarówno pod względem edukacyjnym, jak i turystycznym.


26.09.2018

Zawody boccia na OSiR Zamość. Dziękujemy za zaproszenie.
25.09.2018

   Dzisiaj Roztrzygnięcie XVI Edycji Konkursu dla Dorosłych Osób Niepełnosprawnych "Poznaj Mój Świat" z udziałem  ośrodków biorących udział w konkursie. Wystawa prac oraz nagrodzenie artystów dyplomami i upominkami odbyły się w naszym Domu. Bardzo dziękujemy autorom prac, gratulujemy talentu i zaangażowania. 

  

30.08.2018

   W dniu dzisiejszym najbardziej aktywni z nas zostali nagrodzeni wyjściem do kręgielni w ramach konkursu aktywności. Gra w kręgle była dla nas dużą frajdą, a zarazem dała możliwość rywalizacji. Minitorcik dla naszego kolegi Darka z okazji jego urodzin - wszystkiego najlepszego!


 

23.08.2018

   W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy plener malarski w połączeniu ze spotkaniem piknikowym. Naszymi gośćmi byli: ŚDS Biłgoraj, DPS Zamość, WTZ przy Parafii św. Michała Archanioła w Zamościu. Po pracy twórczej w Parku Miejskim odbył się piknik na terenie naszego ośrodka, następnie nagrodzenie najpiękniejszych prac, poczęstunek i pożegnanie gości. Wszystkim uczestniczącym serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólne spędzanie czasu.


05.07.2018

   W dniu dzisiejszym byliśmy nad zalewem w Zamościu, na spotkaniu z ratownikami w ramach współpracy z WOPR. Odbył się piknik z grilowaniem, ciepła aura sprzjała wypoczynkowi nad wodą. Dziękujemy ratownikom  za opiekę i sympatyczne spotkanie.

14.06.2018

   Dzisiaj w Książnicy Zamojskiej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego adresowanego do osób niepełnosprawnych i społecznie wykluczonych " Opowiem Ci o Polsce". Nasi koledzy Żaneta Mandziuk i Dariusz Wesołowski zostali nagrodzeni wyróżnieniem oraz trzecim miejscem. Serdecznie gratulujemy laureatom.


12.06.2018

   W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w wydarzeniach Zamojskiego Dnia Papieskiego z okazji szesnastej rocznicy wizyty Jana Pawła II w Zamościu. Obchody zapoczątkowała uroczysta msza św. w Zamojskiej Katedrze pod przewodnictwem bp Mariana Rojka. Po zakończeniu uczestnicy mszy przeszli na Rynek Wielki, gdzie odbyło się wspólne śpiewanie osób niepełnosprawnych dla Ojca Świętego.


05.06.2018

   Dzisiaj nasza drużyna uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Boccia, w ramach Integracyjnego Festiwalu Sportowego na Zamojskim OSiR. Pomimo zaangażowania zawodników i naszego wsparcia nie udało się zdobyć miejsca w czołówce. Najważniejszym dla nas był sam udział i rywalizacja w zawodach. Dziękujemy za zaproszenie.


25.05.2018

   Dzisiaj uczestniczyliśmy w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Matek Dzieci z Niepełnosprawnością w Sanktuarium w Krasnobrodzie. Po uroczystości spacer, obiad, lody i w dobrych nastrojach powrót do Zamościa.


23.05.2018

   W dniu dzisiejszym byliśmy na wycieczce w Kozłówce. Zwiedzaliśmy Muzeum Zamoyskich z pałacem, kaplicą, powozownią, parkiem, a także Galerię Sztuki Socrealizmu, wystawę "Cień czasu". Była to ciekawa podróż w przeszłość, lekcja historii, także tej wspólczesnej.


 

08.05.2018

   Dzisiaj zwiedzaliśmy zamojskie zoo. Z ciekawością oglądaliśmy nowe ekspozycje. Przy sprzyjającej pogodzie mogliśmy więcej czasu przeznaczyć na pobyt i zwiedzanie. Na pewno nie była to ostatnia wizyta w naszym ogrodzie.


26.04.2018

   Dzisiaj odwiedziliśmy Książnicę Zamojską. Zapoznaliśmy się tam z organizacją i rodzajem zbiorów biblioteki oraz możliwościami korzystania z jej zasobów zarówno w formie tradycyjnej, jak i cyfrowej. Uzyskaliśmy informacje m.in. na temat Bibliografii Zamojszczyzny, Księgozbioru Rodziny Zamoyskich oraz działu dla osób niewidomych. Bardzo dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za ciekawą prezentację i miłe przyjęcie.
 

18.04.2018

   W dniu dzisiejszym odbyły się u nas warsztaty z udziałem Domu Pomocy Społecznej w Zamościu i Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Michała w Zamościu. Wspólnie z naszymi gośćmi rozwijaliśmy swoje umiejętności  z zakresu umiejętności społecznych i funkcjonowania w codziennym życiu. Braliśmy udział w zajęciach w pracowni plastycznej i kulinarnej, jak również w zajęciach sportowych, rozwijających ogólną sprawność oraz pozwalających spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Bardzo diękujęmy za wspólną pracę i zabawę.


 

11.04.2018

   Dzisiaj w naszym Domu odbyły się wybory do samorządu uczestników na rok 2018/2019. Przy dobrej frekwencji wybieraliśmy naszych przedstawicieli, zaznaczając na dwóch listach nazwiska kandydatów. Po liczeniu  głosów poznamy nowy samorząd, jak również opiekuna samorządu.


22.03.2018

   W dniu dzisiejszym mieliśmy spotkanie z lekarzem stomatologiem. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej Pani doktor przeprowadziła z nami pogadankę na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej, przybliżyła nam pracę stomatologa oraz zakres świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę.

 

 


21.03.2018

   Dzisiaj w Zamościu w hali OSiR odbyły się "Edu Targi". W ramach aktywizacji zawodowej mieliśmy okazję uzyskać informacje i porady edukacyjne oraz zawodowe. Obejrzeliśmy także część artystyczną targów. 
20.03.2018

   Dzisiaj odbyło się spotkanie wielkanocne z udziałem gości, przedstawicieli: władz Miasta Zamośc, Wydziału Polityki Społecznej i MCPR w Zamościu, Zamojskiego  Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego, kościoła , rodzin uczestników. Po powitaniu przez Panią Dyrektor ŚDS ksiądz Czesław rozpoczął śniadanie wielkanocne modlitwą. Dziękujemy wszystkim serdecznie za wspólne spotkanie i życzymy radosnych, zdrowych Świąt Wielkanocnych.08.03.2018

   Dzisiaj Dzień Kobiet i z tej okazji panowie  z naszej społeczności jako grupa teatralna pod nazwą " może wyjdzie" przedstawili skecze o kobietach. Obdarowali Panie kwiatami oraz drobnymi upominkami. Inscenizacja została nagrodzona brawami i uśmiechami naszych Pań. Jeszcze raz składamy Im najlepsze życzenia.


 

13.02.2018

   W ostatni dzień karnawału bawiliśmy się w naszym Domy z przyjaciółmi ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Modryniu. Kolorowe stroje, gorące rytmy muzyczne, różnorodne konkursy, a przede wszystkim świetna atmosfera spotkania sprawiły nam radość i chęć przeżywania więcej tak pozytywnych emocji. Dziękujemy za dobrą zabawę i wspólnie spędzony czas.


31.01.2018

   Dzisiejszy dzień spędziliśmy na zabawie karnawałowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Białobrzegach. Bawiliśmy się wspólnie z uczestnikami zaprzyjaźnionych ośrodków, były ciekawe konkursy i poczęstunek. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie.


30.01.2018

   W dniu dzisiejszym najaktywniejsi uczestnicy zajęć wspierająco-aktywizujących mieli okazję spróbować swoich sił w kręgielni. Dla niektórych z nas był to pierwszorazowy kontakt z taką rozrywką. Bardzo nam sie podobało.

23.01.2018

   Dzisiaj byliśmy na seansie filmowym w CKF Stylowy. Obejrzeliśmy polską komedię "Narzeczony na niby". Dobra rozrywka na zimowy, pochmurny dzień.


 

18.01.2018

   W dniu dzisiejszym w naszym Domu gościliśmy zespół teatralny z Krakowa, który przedstawił dramat "Lekcja pokory" wg. Karola Wojtyły. Była to sztuka zachęcająca do przemyśleń na tematy związane z problematyką wiary i sensu ludzkiego życia. 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny